FORGOT YOUR DETAILS?

Azulejo Tıle

by / Cumartesi, 04 Kasım 2017 / Published in Blog

Desenli karoların en güzel örneklerinden bir tanesi olan azulejo tile, ilk olarak Portekiz ve İspanya ülkelerinde yaygınlaşarak genellikle Akdeniz ülkelerinde popüler hale gelmiştir. Uzun yıllar süregelen kullanımı ile Portekiz kültürüne ait tipik bir desenden meydana gelmektedir. Bu model, ilk kullanıldığı dönemlerde daha çok cami ve kiliselerde, saraylarda kullanılmaktaydı; fakat günümüzde yaygınlaşarak birçok yere uygulanabilir hale geldi.

Azulejo tile nerelerde kullanılmaktadır?

Azulejo tile çok zarif ve ince detaylarla süslü bir döşeme olduğu için şıklık katmak istediğiniz evinize, ofisinize veya işletmenize başarılı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu model, uzun yıllardan bu yana evlerin hem iç hem de dış yapısında kullanılabilmektedir. Eski dönemlerde saraylarda tercih edilen bu döşeme, evinizi veya ofisinizi göz alıcı bir güzelliğe kavuşturacaktır. Ayrıca ürünümüz, sadece görünüş açısından yarattığı şıklıkla değil bulunduğu ortamda ısı kontrolünü sağlaması ile de bilinen özel bir döşemedir.

Azulejo tile, görenleri hayran bırakacak bir ambiyans meydana getirdiği için, özellikle işletme sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir döşemedir. Müşteri odaklı bir iş içerisindeyseniz ortamdaki her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması gerekir. Ürünümüz ise tam olarak mekanlarınıza bunu vaat ediyor. Uygulandığı ortama katacağı zarafet ve şıklığın yanında müşteriler için keyif alarak vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratır.

Azulejo tile, cami, kilise gibi ibadet alanlarında çok tercih edilen desenli döşemeler arasındadır. İbadet alanlarının kutsi ve uhrevi atmosferi ile azulejo6 desenlerinin birleşmesi bu özel ortamlarda daha hoş bir ambiyans meydana getirmektedir.

Azulejo tile, tarih kokan desenleri ila tarihi mekanlara, taş evlere de uygulanabilmektedir. Tarihi mekanların döşeme değişimi büyük bir hassasiyetle, tarihi dokusuna zarar verilmeksizin gerçekleştirilmektedir.  Azulejo tile günümüzde popüler bir hale gelerek kullanımı git gide yaygınlaşmıştır. Bu nedenle azulejo desenleri apartman içlerine, kat sahanlıklarına; berber, bakkal, fotoğrafçı gibi daha birçok işletmelere uygulanarak, bu alanlarda da güzel ve canlı bir görüntüye imza atmaktadır.

Azulejo tile, birçok desen ve renk seçeneğine sahip olduğu için kullanacağınız alana göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Şık, canlı ve nezih bir ambiyansa sahip olmak istiyorsanız evinize, iş yerinize ve daha birçok yere bu döşemeyi uygulatabilirsiniz.

 

Tagged under:
YUKARI