FORGOT YOUR DETAILS?

Ermeni Karosu

by / Pazartesi, 06 Kasım 2017 / Published in Blog

İlk başlarda kilise süslemelerinde kullanılan Ermeni karosu, gittikçe evrensel bir beğeni kazanarak popüler hale gelmiştir. 1950’lerde kullanılmaya başlayan ve başlarda sadece Ermeni usta ve firmalar tarafından üretilen bu karo, günümüzde Türk firmalar tarafından da başarıyla üretilmeye başlanmıştır. Türkiye’de özellikle İstanbul’da Beyoğlu, Taksim gibi semtlerde kilise ve evlerin döşemelerinde sık sık tercih edilen bir modeldir. Firmamız tarafından başarıyla işlenen Ermeni karosu, bu karonun özel üretim yöntemlerine uygun şekilde yapılmaktadır. Özel pişirim yöntemleri ile meydana getirilen bu model, darbelere ve kırılmalara karşı dayanıklı bir yapıdadır. Bu karoların en önemli özelliği de dayanıklı ve sağlam malzemeler kullanılarak yapılmasıdır. Firmamızın uyguladığı özel işlemler sayesinde karolarımızın renk ve desenlerinde hiçbir silinme ve dağılma meydana gelmemektedir. Yaklaşık 50 – 60 sene ilk günkü canlı ve parlak görünümünü koruyan ürünümüz, uzun süre kullanımıyla adeta yıllara meydan okuyor.

Ermeni karosu nerelerde kullanılmaktadır?

Birçok renk ve desene sahip olan Ermeni karosu kare formuyla uygulandığı ortama sanatsal ve kültürel bir hava katmaktadır. Ermeni kültürünün zengin çizgilerini barındıran bu karolar, daha çok ev ve ofis dizaynında tercih edilmektedir. Özellikle banyo, mutfak, salon ve yatak odası gibi alanlara şıklık ve zarafet katması için uygulanan Ermeni karosu, ortama güzel bir enerji yaymaktadır. İş yaşamınız dolayısıyla sürekli zaman geçirdiğiniz ofisinizin içerisini de Ermeni karosunun desenleri ile bütünleştirerek ortama canlılık katabilirsiniz.

Ticari kazanç amacı taşıyan bir işletme veya dükkana sahipseniz, ortamı müşteri ve konuklarınızın beğenisine uygun olarak dekora etmeniz gerekir. Firmamız, işte bu süreçte üstün hizmet kalitesiyle yanınızda bulunmakta ve mekanınızı hayalini kurduğunuz tarza göre döşemektedir. Ermeni karosu ile mekanınızda göz alıcı ve nezih bir ambiyans yaratabilir ve böylece müşterilerinizi memnun edebilirsiniz. Bar, restoran, kafe, market, mağaza, otel gibi işletmelere ve diğer tüm dükkanlarınızda, bu düzenlemeleri yaparak hoş alanlara sahip olabilirsiniz.

Ermeni karosu çıktığı ilk yıllarda kilise gibi ibadet alanlarında kullanılmaktaydı. Günümüzde de cami, kiliselerin yapımında ve diğer tarihi mekanların onarımında kullanılmaktadır. Bu alanların kutsal dokusuyla, Ermeni karosunun şık çizgilerini birleştirerek, ziyaretçilerin bulunmaktan mutluluk duyacakları ortamlara imza atabilirsiniz.

YUKARI