FORGOT YOUR DETAILS?

Zemin Karo

by / Cumartesi, 04 Kasım 2017 / Published in Blog

Sıfırdan inşa edilecek ev, iş, kafe vb. mekânda temel odak noktası zemindir. Zemin karosunun iyi seçildiği bir yere mobilya, dekorasyon vb. ürünler almakta da zorluk çekilmeyecektir. Bir yere mobilya alınacağı zaman bakılan ilk ölçütlerden biri renk uyumudur. Bu renk uyumunu sağlayan başlıca etmen ise zemin karosudur. Zemin karo ile mekân arasında kombinasyonu sağlamak için soğuk,sıcak renk uyumlarına dikkat edilmelidir.

Zemin karo nerelerde kullanılır?

Evinizde, ofisinizde veya işletmelerinizde zemin karo kullanarak ortama istediğiniz havayı katabilirsiniz. Dilediğiniz desende ve renkteki zemin karolarını evinize uygun olacak şekilde seçebilir, şıklığı ve canlılığı yakalayabilirsiniz. Zemin karo, her türlü yapıda çok önem taşımaktadır. Müşteri memnuniyetinin hedeflendiği bar, restoran, kuaför, market ve daha bir çok küçük,büyük işletmelerde çok sık kullanılan zemin karo ile müşterilerinizin mekanınızı sevmesini ve keyifli bir şekilde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Zemin karo; cami, kilise ve tarihi mekanların yapım ve onarımında da çok sık tercih edilen bir döşemedir. Özellikle ibadethanelerin uhrevi havasını zemin karoları desenlerimizle birleştirerek harika bir atmosfere imza atıyoruz. Tarihi mekanlarda ise yapının tarihi dokusuna zarar vermeden, itinayla zemin onarım ve döşemelerini gerçekleştirmekteyiz.

Zemin karosunun yenileneceği mekânlarda karo seçilirken mobilyalar, duvar boyası ve o mekandaki ufak tefek aksesuarlara dikkat edilmeli ve renk uyumunu sadık kalınmalıdır. Ayrıca seçilen renk ve şekillerin modayla paralel olmasına da bakılabilir. Mekâna şıklık ve zarafet katmak istiyorsanız doğru tercihlerle yanınızda olmaktan mutluluk duyacağız.

Zemin karo, her zaman için duvar seramiklerinden daha serttir, bu nedenle aşınması daha zordur. Bazı firmalar zemin karolarında ince seramik kullanmayı tercih etmektedir, bu bir hatadır. Çünkü üzerine bastığımız ve ağır ağır mobilyaları koyduğumuz zemin karolarının sağlam ve dayanıklı olması gerekir. Aksi halde zemin karolarında çatlaklar meydana gelir verdiğiniz parayı da çöpe atmış olursunuz. Firmamız kaliteli ve sağlıklı karolar üretmekte ve uzun ömürlü kullanım garantisini sizlere vermektedir.

Mekânlarınız imajına katkı sağlamakta zemin karolarının önemi gerçekten büyüktür. Benzersiz zemin dokularıyla mekânlarınız imajına katkı sağlamak güzellik ve estetik konusunda bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır.

 

YUKARI