FORGOT YOUR DETAILS?

Tarihi Çini

by / Cumartesi, 04 Kasım 2017 / Published in Blog

Türk çini sanatının tarihi ilk Türk devletlerinden Karahanlılara kadar dayanmaktadır. Bu da çini sanatının bin yılı aşkın bir geçmişe sahip olduğunu göstermektedir. Çini sanatında zirve noktamız olan Osmanlı çiniciliği günümüze kalan estetik bir görüntüye sahip miraslardandır. Çini sanatının başlangıcı çok eskilere dayanmasına rağmen günümüzde bile önemini kaybetmemiştir. Genel olarak cami ve türbelerin duvar süslemelerinde karşılaştığımız tarihi çini ile dilerseniz evlerinizi ve ofislerinizi rahatlıkla dekore edebilirsiniz.

Tarihi çini nerelerde kullanılmaktadır?

Çini motifleri renklendirmeler ile birleşerek ev, ofis, bar, market vb. mekanlarda da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Dünyanızı yeniden şekillendirmek için tarihi çini modellerimiz renkli görüntüleriyle sizlere yardımcı olacaktır. Daha çok geometrik desenleri yansıtan tarihi çini seramikler ayrıca farklı desenler de kazanmıştır. Bitkisel kökenli desenler, yazılar, lacivert, sarı, turkuaz, siyah gibi renkler çini ve seramik sanatında vazgeçilmez bir yere sahiptir.

30 yıllık geçmişimizde elimize aldığımız her türlü projeyi layığıyla yerine getirdik. Unutulmaya yüz tutmuş mimari sanatları özgünlüğünü bozmamak kaidesiyle teknolojik gelişmeleri de izleyerek günümüze uyarlamaya çalıştık. Donanımlı ekip ve ekipmanlar ile uzun ömürlü, sağlıklı ve kaliteli ürünlerimizi müşterilerimize sunuyoruz.

Tarihimiz bize ilham kaynağı olmaktadır. Kendi yüce tarihimizden ilham almak firmamızın enerjisini yükseltmektedir. Çini sanatını seramiklerimize yansıtmak ise geçmişle ruhsal bir iletişim kurup yaratıcılığımızı yükseltiyor.  Her türlü çini modelini tarihin tozlu sayfalarından çıkarıp kullanıcıların hizmetine güvenle sunmaktayız.

Yenilikler insanlara mutluluk verir. Bar, restoran, kafe  gibi mekanlarınızda yenilik yapmak istiyorsanız tarihi çini desenleriyle bunu başarabilirsiniz. Yaptığımız bu yenileme sayesinde mutlu olduğunuzu görmek bizlere de mutluluk sağlayacaktır. Her mekânda cıvıl cıvıl karolarımızı görmek bizlere de siz müşterilerimiz kadar mutluluk verecektir.

İç ve dış mimari süslemelere estetik bir görünüm katmak isteyenler için en iyi yöntem çini seramikleri kullanmaktır. Tarihi çini karolarımızla her yerde aranan bir konuk olan güzelliğe siz kalıcı olarak sahip olacaksınız. Güzel olan bir şey, her zaman iyi olmayabilir; ama iyi bir şey her zaman güzeldir prensibiyle sadece güzelliği ve estetiği ön planda tutmuyoruz. Güzellik ve estetiğin yanında kaliteyi ve sağlamlığı da ön plana çıkarmaktayız.

YUKARI