FORGOT YOUR DETAILS?

Bien Çini

by / Cumartesi, 04 Kasım 2017 / Published in Blog

Geçmişten bu yana çekiciliğini hiç yitirmeden günümüze kadar devam eden geleneksel çini sanatı hala popülerliğini koruyarak geleceğe uzanmaktadır. Sadece ülkemizde değil, evrenselliği yakalayarak daha birçok ülkede hayranlık uyandırarak kullanılan çini, tipik Türk geleneklerinden beslenmektedir. Bien çini, bu geleneksel kültürümüze ait çiniyi modernize ederek günümüze uygulamakta ve böylelikle dilediğiniz ortama hem kültürel hem de şık bir izlenim yaratmaktadır. Modern bir şekilde yorumlanan çini sanatı; kendisine özel yüksek pişirme yöntemi, astarlama tekniği kullanılmasından dolayı son derece kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bien çini, seramiğin yüzeyindeki resimleri baskı olarak değil, ince el işlemeciliği ile yapmaktadır. Bu nedenle özel bir görünüme sahip olmakla birlikte silinmeye karşı da dayanıklı hale getirilmektedir.

Bien çini nerelerde kullanılmaktadır?

Geleneksel çini sanatı, Bien çini aracılığıyla evlerinize, ofisinize ve işletmelerinizi de süslüyor. Çini sanatının kültürel ve sanatsal havasını gündelik yaşamınıza yansıtan ürünümüz, başarılı sonuçlara da imza atıyor. Özellikle evinizde ve ofisinizde dinlendirici ve sanatsal bir ambiyans oluşturduğu için sık sık tercih edilen döşemelerden bir tanesidir. Kullanım alanı genişleyen çini sanatı artık sadece ev içlerinde değil; kat sahanlıklarında aparman içlerinde, balkon, teras, bahçe gibi dış mekanlarda da uygulanabilmektedir.

Herkese hitap eden göz alıcı görüntüsü ile Bien çini; kafe, restoran, bar, otel gibi müşteri memnuniyetini hedefleyen mekanlarınızda da çok tercih edilmektedir.  Geleneksel ve modern çizgilerin birleşiminden doğan çini sanatı işletmelerinize sanatsal bir hava katarak geçmişle gelecek arasında köprü kurmaktadır.  Müşterileri ve konukların zevkli bir ortamda vakit geçirmeleri ve böylece müşteri potansiyelini artırmak amacıyla tercih edilen Bien çini, işletmenize şık ve sanatsal bir hava katacaktır. Üstelik  göz doldurucu desenleri ile çok fazla dekorasyon eşyasına gerek kalmadan ortamı tamamlayacaktır. Kaliteli yapısı darbelere karşı dayanıklıdır ve uzun süre kullanıma elverişlidir. Kolay temizlenebilen yapısı ile iz bırakmaz ve parlak ve canlı bir renklerini uzun süre korur.

Bien çini; tarihi mekanlarda, cami ve kilise gibi ibadethanelerde de tercih edilen seramiklerdendir. Bu özel alanların kutsal havasına katkı sağlayarak nezih ve kültüre bir atmosfer imkanı sunar. Bien çini ile, bastığınız ve dokunduğunuz yerlerde tarihin izlerini hissedeceksiniz.

YUKARI